Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu Üç Makro Gelişme, Bitcoin Fiyatını Gelecek Haftalarda Yukarı Taşıyabilir

Yatırım firması Matrixport’un araştırma müdürü Markus Thielen, kripto para piyasasında yıl sonuna doğru bir ralli olabileceğini düşünüyor.

Thielen, Deribit Insights için yayımladığı raporda Bitcoin’in yılbaşından önceki kasım-aralık döneminde ortalama %23’lük bir ralliye girdiğini belirtti.

Raporda kripto para piyasasını olumlu yönde etkileyebilecek üç makro gelişme sıralandı.

Bunlardan ilki, ABD Hazine Bakanlığı’nın daha fazla iki ve üç yıllık tahvil ihraç etme kararı alması oldu. Thielen’e göre bu, bakanlığın “faiz oranlarının önümüzdeki birkaç çeyrek içinde düşmesini beklediğini” gösteriyor.

İkinci olarak, Fed Başkanı Jerome Powell’in FOMC toplantısı sonrasında gösterdiği “güvercin” tutumuna işaret ediliyor. Faiz oranlarındaki artışın duracağı yönündeki mesajlar, risk seviyesi yüksek piyasaları iyi yönde etkileyebilir.

Ayrıca cuma günü açıklanan tarım dışı istihdam verilerinin hayal kırıklığına yol açtığı ve iş piyasasının güç kaybettiği vurgulandı. Thielen’e göre bu, Fed’in daha fazla faiz artışına gitmesini engelleyecek.

Bunlara ek olarak BlackRock Bitcoin ETF’sinin de onaylanması halinde Bitcoin fiyatını yukarı taşıyabileceği düşünülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!