verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Buterin’den Güney Kore’ye Tavsiye: Kripto Paraları Benimseyin

Vitalik Buterin, Güney Kore’deki yetkililere yerel kripto para düzenlemelerinin biraz daha hafifletmeleyi ve sektöre daha fazla imkan sağlamayı öneriyor.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde Güney Kore’de hükümet yetkilileriyle bir araya geldi ve yerel kripto para sektörü hakkında konuştu.

Güney Kore’deki yetkililer şu ana dek Blockchain teknolojisine ılımlı, kripto paralara ise kısmen soğuk yaklaşıyorlar. Kripto paraların yasa dışı amaçlarla kullanılmalarından endişelenen yetkililer, Blockchain sektörüne daha çok önem veriyorlar.

News1 gibi kaynaklar tarafından yapılan haberlere göre ise Buterin bu tarz bir düşünceyi pek desteklemiyor gibi görünüyor. Öyle ki Buterin, kripto para ve Blockchain teknojilerinin iç içe olduklarını ıve bu ikilinin ayrılamayacağını düşünüyor.

Kripto para sektöründeki dolandırıcılıkların önüne geçmek isteyen Güney Kore Hükümeti bundan bir süre önce ilk dijital para arzlarını (ICO) yasaklama kararı almıştı. Ülkedeki yetkililer, aylar önce alınan bu yasak kararını son zamanlarda yeniden değerlendirmeye başladılar.

Vitalik Buterin’e göre Güney Kore’deki yetkililer ICO yasağını yeniden masaya yatırmakla mantıklı bir karar almış oldular. ICO piyasasının geçtiğimiz birkaç ay içerisinde kayda değer oranda gelişme kaydettiğini belirten Buterin, bu piyasanın “gelecekte de büyümeye devam edeceğine” inanıyor.

Leave a comment