Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bybit’in FTT Satarız Restinin Ardından Alameda’dan BIT Hamlesi: 1 Milyon Adetlik Alım

Likidite sağlamak için BIT satımı yaptığı iddia edilen Alameda Research, saatler içerisinde yaklaşık 400 bin dolarlık BIT alımı yaptı.

Alameda Research’ün likidite sağlamak amacıyla BIT satışı yaptığına dair iddialar piyasalarda kaos ortamı yarattı. BitDAO topluluğu söz konusu satışa dair 24 saat içerisinde açıklama beklerken Alameda hesaplarının BIT alımı yaptığı görüldü.

FTX ve Bybit arasındaki anlaşmaya göre her iki tarafında elinde bulundurduğu BIT ve FTT varlıklarını 3 yıl boyunca satmaması gerekiyordu. BIT satış haberinin piyasada yayılmasının ardından Twitter üzerinden açıklamada bulunan Alameda CEO’su Caroline Ellison söz konusu BIT satışlarının kendilerine ait olmadığını ifade etti.

On-chain verilerine göre Alameda ilk olarak 499.996 BIT (yaklaşık 186 bin dolar) alım yaptı. Bu alımın ardından 1 saat sonra 500.000 BIT’lik (yaklaşık 195.514 dolar) bir başka alım daha gerçekleşti.  

Eğer Alameda, BitDAO tarafından tanınan 24 saatlik süre zarfı içerisinde elindeki BIT varlıklarını kanıtlayamazsa, BIT topluluğu Bybit’in cüzdanlarında bulunan 3,36 milyon adet FTT’yi satmak için harekete geçecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!