verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bybit’ten Hizmet Kesintileri Nedeni ile Ani Dolar Kararı: Sorumlusu Silvargate Mi?

Popüler kripto para borsası Bybit, iş ortağından kaynaklanan hizmet kesintisi nedeniyle banka havalesi ve SWIFT yoluyla dolar yatırma işlemlerini bir sonraki duyuruya kadar askıya aldı.

Bybit tarafından 4 Mart tarihinde paylaşılan bir blog gönderisinde, ABD bankaları üzerinden yapılan havale işlemlerinin ve SWIFT aracılığıyla dolar yatırma seçeneğinin geçici olarak devre dışı bırakıldığı duyuruldu.

İşlem ortağımızın hizmet kesintileri nedeniyle SWIFT ve banka havalesi yoluyla para yatırma işlemlerini bir sonraki duyuruya kadar askıya aldık. Kripto para çekme işlemlerinde bir aksaklık bulunmamaktadır.

Kesintinin bir iş ortağından kaynaklandığını belirten Bybit, dolar yatırma işlemlerinin şu an için kripto para cüzdanı Advcash Wallet aracılığıyla yapılabileceğini söyledi. Borsa ayrıca kredi kartı ile kripto para alımlarının devam ettiğini vurguladı.

Öte yandan açıklamada, aynı iş ortağından dolayı ABD banka havalesi ve SWIFT yolu ile para çekme işlemlerinin de askıya alınacağı belirtildi. Bu yöntemler ile para çekmek isteyen kullanıcılara 10 Mart saat 03.00’e kadar zaman tanıyan Bybit, ilerleyen günlerde Advcash Wallet aracılığıyla para çekme hizmeti de başlatacağını söyledi.

Yapılan açıklamada, Bybit’te tutulan dolar varlıklarının güvende ve emniyette olduğuna yer verilirken söz konusu iş ortağının geçtiğimiz hafta bilançosunu belirtilen tarihte açıklamayan ve ardından hakkında iflas söylentileri çıkan kripto bankası Silvergate olup olmadığı hakkında bir açıklama yapılmadı. Coinbase dahil olmak üzere bir çok kripto para şirketi Silvergate ile olan iş ortaklıklarını sonlandırmıştı.

Bybit ocak ayında Genesis‘in iflasına 151 milyon dolar değerinde maruz kaldığını açıklamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!