Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cardano Kurucusu: Gelişmekte Olan Ülkelerde Facebook’tan Daha Başarılı Olacağız

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Cardano’nun gelişmekte olan ülkelerde Facebook’a kıyasla çok daha verimli çalışmalar yürüteceğini düşünüyor.

Cardano’nun kurucusu Hoskinson son zamanlarda İsrail, Moğolistan, Gürcistan gibi çeşitli ülkelere ziyaretler düzenledi. Gürcistan Başbakanı da dahil olmak üzere pek çok yetkili isimle görüşen Hoskinson, bu ziyaretleri sırasında Cardano’nun geleceğiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Finance Magnates’e konuşan Hoskinson, Cardano olarak gelişmekte olan ülkelere yardımcı olabileceklerini, bu ülkelerdeki altyapıyı iyileştirebileceklerini söylüyor:

“Kripto paralar asıl gelişmekte olan ülkelerde kullanılıyorlar. Ben gelişmiş ülkeleri umursamıyorum bile. O ülkelerde zaten çok fazla düzenleme var ve gelişmiş ülkelerdeki sistem çoğu zaman yozlaşmış oluyor.”

Cardano’nun özellikle Etiyopya, Güney Afrika ve Uganda gibi bazı Afrika ülkelerinde çalışmalar yaptığı biliniyor. Cardano şu anda Etiyopya’nın başkenti Addias Ababa’da 6 milyon kişinin kullanabileceği bir ödeme altyapısı geliştiriyor.

Hoskinson, Cardano’nun bu ülkelerde yaptığı çalışmalardan bahsettikten sonra Facebook’un kripto para projesiyle ilgili konuşmaya başladı. Hoskinson, Cardano’nun özellikle gelişmekte olan ülkelerde Facebook’tan daha başarılı olacağını düşünüyor:

“Dünyanın en güçlü ülkesi olarak görülen ABD bile Etiyopya’ya para gönderirken zorluk yaşıyor. Sizce ABD bile zorlanıyorsa Facebook gibi özel bir şirket zorlanmayacak mı? Facebook tam olarak bilgi sahibi olmadığı ülkelere gidip orada bir tekel oluşturmaya çalışıyor. Biz ise o ülkelerdeki sistemi yeniden inşa etmeye, o ülkenin tedarik zincirini geliştirmeye çalışıyoruz.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment