Caspar Labs kurucusu Scott Walker, Ethereum ağında yaşanması muhtemel gelişmeler ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ethereum Vakfı'nın baş araştırmacısı Vlad Zamfir'in platformdan ayrılacağı yönünde çıkan...

Casper Labs Kurucusu: Gelecekte Üç Ethereum Tokeni Olacak

Ethereum Casper

Caspar Labs kurucusu Scott Walker, Ethereum ağında yaşanması muhtemel gelişmeler ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ethereum Vakfı’nın baş araştırmacısı Vlad Zamfir’in platformdan ayrılacağı yönünde çıkan haberlerin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını belirten Walker, Ethereum ağında yaşanan gelişmelere ilişkin de bilgiler verdi.

Zamfir’in ekibin bir parçası olarak kalacağını söyleyen Walker, gelecekte birden fazla Ethereum versiyonu olacağını da sözlerine ekledi. Gelecekte üç farklı Ethereum tokeni olacağını iddia eden Walker, şunları söyledi:

”Elbette bizim için en önemli süreç geliştirme ve araştırma. Bu konuda da yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Şu anda elimizde Ethereum Classic ve kazılabilen bir Ethereum var. Gelecekte, bir tane daha olacak yani hangi Ethereum’u kast ettiğinize göre süreç değişecek.”

Walker aynı zamanda şu anda Proof of Stake tabanlı kripto paraların tek bir sorunu olduğunu ifade ederken, onun da, ölçeklenme olduğunu belirtti. Başarılı isim, sözlerini şöyle sonlandırdı:

”PoS koinlere baktığınız zaman henüz ölçeklenme konusunda hiçbir iş yapmadıklarını söyleyebiliriz. Ölçeklenebilenler ise, maalesef bunu yapabilmek için merkeziyetsizlikten ödün vermek durumunda kaldı. Casper ile yapmaya çalıştığımız şey ise, iyi ölçeklenebilen ve tamamen merkezilikten uzak bir yapı kurmak. Bize ve tüm ekibe göre, bu yöntem; hem PoS olup, hem de merkezi olmayan yüksek seviye bir Blockchain kurabilmek için tüm sektörün elindeki yegane çözüm ve bunun için çalışıyoruz.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.