Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cathie Wood: Bitcoin ETF Onayı İhtimali Arttı, SEC Birçok Şirkete İzin Verecek!

Yatırım şirketi Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, spot Bitcoin (BTC) ETF’lerinin onaylanacağına dair ihtimallerin büyük oranda arttığını vurguladı.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood CNBC’de verdiği bir röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) soru sorumayı seçmesinin davranışında bir değişlik olduğunu gösterdiğini ve spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylanacağına dair ihtimalleri artırdığını söyledi.

Wood, ortaklaşa ARK21Shares Bitcoin ETF (ARKB) başvurusunu yaptığı 21Shares ve kendileri ile SEC arasında sağlıklı bir iletişim olduğunu ifade etti:

Ortağımız 21Shares, SEC’nin sorularını yanıtladı ve cevap gönderdi. SEC’nin davranışında bir değişiklik görüyoruz. 

CEO, ETF başvurularının şu anda ilk sırada ve karar tarihinin de 10 Ocak olduğunu hatırlatırken ilk onayı kendilerinin alabileceğini vurguladı. SEC’nin herhangi bir şirkete avantaj sağlamamak için birden fazla spot Bitcoin ETF başvurusuna onay verebileceğini belirten Wood, onayın 2023 sonu ya da 2024 başında gelebileceğini belirtti.

Wood ayrıca SEC’nin spot Bitcoin ETF’lerine onay vermesi halinde kurumsal şüphelerin ortadan kalkacağına inandığını söyledi. Ark Invest CEO’su, gelen ETF onayları ile birlikte kurumsal yatırımcı ilgisinin Bitcoin’e döneceğini düşünüyor.

Cathie Wood, spot Bitcoin ETF başvurularının önünde duran engelin SEC değil Başkan Gary Gensler olduğunu söylemişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!