verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CFTC Yetkilisi, Kripto Para Regülasyonlarının Netleşmesini İstiyor

ABD Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Komisyonu (CFTC) memuru Caroline Pham, kripto para regülasyonlarına netlik kazandırılması için global bir çağrıda bulundu.

Bloomberg’e konuşan Pham, kripto para regülasyonları konusunda uluslararası görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Pham, ABD dışındaki ülkelerin kripto para regülasyonları için global bir standart belirleyebilmek adına görüşmeler yürüttüğünü ekledi.

Pham, şu ana dek kripto para regülasyonlarıyla ilgili konuları masaya yatırmak için 75’ten fazla toplantıya katıldığını dile getirdi. Pham ayrıca ABD harici ülkelerde, global kripto regülasyonları konusunda “ileri düzeylerde görüşmelerin” yapıldığını vurguladı.

Kripto para sektöründe son haftalarda Gemini ve Genesis gibi şirketlerin yaşadığı yasal sorunlar gündeme geliyor.

Pham, sektörde şu anda regülasyon konusunda bir netliğe ihtiyaç olduğunu ve regülatörlerin, “bu netliğin, mevcut yetkiler kullanılarak nasıl sağlanabileceği” sorusuna yanıt bulması gerektiğini söyledi:

“CFTC’nin ve diğer düzenleyici kurumların bu yıl (bu konuda) daha fazla yol gösterdiğini görmek istiyorum ve bu yıl ABD’de daha fazla netlik sağlanacağı konusunda ümitliyim.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!