verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Chris Burniske Bitcoin’i 100 Bin Dolara Götürecek Şeyi Açıkladı

Bitcoin, 7 Ocak itibarıyla 37 bin 700 dolar seviyesini aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Aralık ayından bu yana yükseliş ivmesini sürdüren Bitcoin için bir yeni fiyat tahmini Placeholder ortağı Chris Burniske’den geldi. Burniske, Bitcoin’in 100 bin dolara çıkabilmesi için öncelikle düzeltme görmesi gerektiğini söyledi ve açıklamalarını yaparken benzetmelere başvurdu.

Chris Burniske, Twitter üzerinde paylaştığı Bitcoin analizinde fiyatın 100 bin dolar seviyesine ulaşmasını sağlayacak olan faktörü açıkladı. Burniske’ye göre, BTC’nin 100 bin dolarlık fiyat hedefine ulaşabilmesi için en az %20’lik düzeltme görmesi gerekiyor. Burniske, söz konusu düzeltmenin boğa rallisinin biteceği anlamına gelmediğini belirtti. Aksine, düzeltmenin Bitcoin fiyatında yeni bir yükseliş dalgasına evrileceğini ifade etti.

Açıklamalarını yaparken Bitcoin fiyatı ile okyanus dalgaları arasında bir ilişki kuran Burniske, BTC boğa rallisinin dalgalar gibi setler halinde ilerlediğinden bahsetti ve Bitcoin grafiğinde oluşan yeşil mumların dalgaları temsil ettiğini dile getirdi.

Daha büyük bir yükseliş için Bitcoin düzeltme görmeli

Chris Burniske, okyanusta görülen büyük bir dalganın üç veya on arasında değişen farklı dalgalardan oluşabileceğinden söz etti. Bunu Bitcoin boğa rallisine bağlayan Burniske, BTC grafiğinde görülen mum çubukları üzerinden bir açıklama yaptı. Yaptığı benzetmeye göre, Bitcoin grafiğinde en az 4 hafta boyunca görülen yeşil mum çubukları, 1 dalgaya eşdeğer. Benzetmesini bir grafikle açıklayan Burniske, 2015 – 2017 yılları arasında Bitcoin grafiğinde oluşan mum çubuklarının görünümüne değindi.

Burniske’ye göre, grafikte son BTC rallisinde görülen dalgalar bulunuyor. 2015’te görülen yeşil mum çubuklarının oluşturduğu 2 dalgayı yeşil ok ile gösterilen kırılma dalgası takip ediyor. 2016-17 yıllarında ise 5 büyük dalga, bu kırılmanın ardından geliyor.

bitcoin-dolar

“Okyanuslarda görülen büyük dalgaların ardından her zaman bir geri çekilme görülür. Bunun sebebi, daha büyük bir dalganın gelişine hazırlık yapmaktır. Kripto paralarda görülen dalgalar da okyanustakilere benzer ve piyasada bunun adı ‘düzeltme’ olarak bilinir.”

BTC’nin 20 bin dolara kadar gerilemesi sağlıklıdır

Yeşil mum çubuğu dalgalarıyla birlikte kırmızı mumların da görüldüğünü ifade eden Chris Burniske, görülen bu geri çekilmelerin fiyatta %20-40 arasında bir düşüşe yol açtığından bahsetti. Burniske’ye göre, %20’den %40’a kadar görülebilecek bir düzeltme, Bitcoin için sağlıklı olarak kabul edilmelidir. Bu seviyedeki bir düzeltmenin Bitcoin’i 20 bin dolara kadar düşürebileceğini ifade etti ve Bitcoin’de beklenen kırılma dalgasının görülmekte olduğunu söyledi.

bitcoin-dolarSon olarak Chris Burniske, perakende yatırımcıların BTC grafiğinde haftalarca görülen yeşil mumların sürekli devam edeceğine inandıklarını ancak kişisel olarak bu dalgaların ardından bir düzeltme geleceğine inanarak dalgaların etkisinden kaçındığını dile getirdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!