verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çin’deki Resmi Blockchain Şirketlerinin Sayısı 200’e Dayandı

Çin‘deki siber sektör yetkilileri, ülkede resmi olarak kaydı bulunan ilk Blockchain şirketlerinin listesini yayınladı.

Çin’deki siber sektör idaresi, bundan birkaç gün önce resmi bir bildiri yayınladı ve ülkedeki Blockchain şirketleriyle ilgili yeni bilgiler paylaştı. Yayınlanan bu bildiriye göre ülkede an itibariyle resmi kaydı bulunan ve Blockchain ile ilgili çalışmalar yürüten 197 farklı şirket bulunuyor.

197 şirketin bulunduğu bu listede Dünya’nın en büyük şirketleri arasında yer alan birkaç isim de bulunuyor. Bunlara örnek olarak Alibaba ve Tencent gibi isimleri gösterebiliriz.

Ülkedeki Zheshang Bank ve Ping An Sigorta Şirketi gibi bazı finans kurumları da listede yer alan isimler arasında bulunuyor. Bu şirketler Blockchain teknolojisiyle ilgili çeşitli araştırmalar yaptıktan sonra bu teknoloji üstünde çalışmaya başlamışlardı.

Alibaba, JD.com, Tencent gibi isimlerin yanı sıra kısmen küçük sayılabilecek şirketlerin ismini de görmek mümkün. Yetkililer tarafından yayınlanan bildiriye göre Blockchain teknolojisini aktif olarak kullanan VeChain ve ParcelX gibi şirketlerin de resmi kayıtları bulunuyor.

Çin’deki yetkililer Blockchain teknolojisiyle ilgili çalışmalar yürüttüğü halde bu listeye alınmayan şirketleri araştırmaya devam edecekler. Yetkililer ayrıca çeşitli nedenlerden ve yetersizliklerden ötürü listeye adını yazdıramayan şirketler hakkındaki değerlendirmelerini sürdürüyorlar.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bildirideki önemli noktalardan biri, ülkedeki hiçbir kurumun veya bireyin Blockchain teknolojisini ticari amaçlarla kullanamayacak olmasıydı.

Leave a comment