verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çin’in Resmi Haber Ajansı Xinhua NFT Koleksiyonu Çıkaracak

Çin’in resmi haber ajansı Xinhua, ülkede kripto para kullanımına karşı getirilmiş kısıtlamalara karşın yeni bir non-fungible token (NFT) koleksiyonu çıkarmaya hazırlanıyor.

Xinhua tarafından çarşamba günü yapılan açıklamaya göre cuma günü paylaşılacak koleksiyonda bu yıla ait bazı fotoğraflar yer alacak.

Blockchaine dayalı NFT teknolojisiyle oluşturulan koleksiyonda her birinin 10 biner kopyası olacak şekilde toplamda 11 fotoğraf bulunuyor.

Fotoğraflar, Çin Komünist Partisinin kuruluşunun 100. yılı için yapılan kutlamalar dahil olmak üzere 2021 yılı boyunca yaşanmış tarihi anları yansıtıyor.

Xinhua’nın koleksiyonunda yer alan NFT’lerin kayıtları, Tencent Cloud’un sağladığı blockchain altyapısında tutulacak. Xinhua, çıkarılan koleksiyonu, “Metaverse’e yazılmış dijital bir hatıra.” olarak tanımlıyor.

Çin hükümeti, kripto paralara karşı token ihracından madenciliğe ve sıradan işlemlere kadar uzanan kapsamlı bir yasak getirmişse de non-fungible token kullanımına karşı doğrudan uygulanan bir yasak bulunmuyor. Daha önce Tencent, Ant Group gibi şirketler de kendi NFT koleksiyonlarını çıkarmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!