verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Visa, Ripple’ın Partneri Currencycloud’u 930 Milyon Dolara Satın Aldı

Finansal hizmetler devi Visa, işletmeden işletmeye sınır ötesi ödemeler, döviz bozdurma işlemleri için arayüz sağlayan Currencycloud şirketini satın aldı. Currencycloud’un 2020 Ağustos ayından bu yana Ripple ile partnerliği bulunuyor.

Visa bu satın alım ile şirketlerin müşterileri için sınır ötesi işlemlerde şeffaflık, esneklik ve hız gibi niteliklerini arttırmayı amaçlıyor. Daha önce Currencycloud şirketinin belirli bir hisse payına sahip olduğu bilinen Visa’nın, satın alım işleminin iki şirket arasındaki stratejik bir hareket olduğu düşünülüyor. Dahası, Visa geçen yıl Japon finansman şirketi SBI ile Currencycloud’un finansman turunda yatırımcı olarak yer almıştı.

Currencycloud, regülasyonların küçük ve orta boyuttaki işletmeleri baskıladığı bölgelerde uluslararası ödemelerde yeni yöntemler keşfetmek için Ripple’ın ödeme ağı RippleNet‘e katıldı.

Visa, gelecekte dijital varlıkların günlük ödemelerde çok daha büyük bir rol oynayacağına inanıyor. Bu sebeple ödeme devi son bir kaç ay içinde hizmetlerine kripto servislerini de eklemek için ciddi adımlar attı.

 

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!