Circle'ın yöneticilerinden Dan Matuszewski, kripto para sektöründeki yatırımcılar hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Matuszewski'ye göre söz konusu kripto paralar olduğu zaman aslında kurumsal yatırımcı ile bireysel...

Circle Yöneticisi: Kurumsal ve Bireysel Yatırımcılar Çok Farklı Değiller

circle poloniex goldman sachs

Circle‘ın yöneticilerinden Dan Matuszewski, kripto para sektöründeki yatırımcılar hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Matuszewski’ye göre söz konusu kripto paralar olduğu zaman aslında kurumsal yatırımcı ile bireysel yatırımcı arasında pek bir fark kalmıyor.

Kurumsal ve Bireysel 

Kripto para sektörünün önde gelen şirketlerinden Circle’ın yönetici ismi Dan Matuszewski, geçtiğimiz günlerde bir etkinliğe katılarak kripto para piyasasındaki yatırımcılardan bahsetti.

Matuszewski, kripto para piyasasındaki ani değişikliklerin her türlü yatırımcıyı etkilediğini ve kurumsal yatırımcıların istisna olmadığını belirtti.

Circle’ın yöneticilerinden olan Matuszewski, tezgah-üstü ticaret (OTC) ile perakende ticaret arasında belli başlı farklar olsa da kurumsal yatırımcılarla bireysel yatırımcılar arasında çok fark olmadığını söylüyor. Matuszewski’ye göre bireysel yatırımcılar ‘FOMO’dan (kaçırma korkusu) ne kadar etkileniyorlarsa kurumsal yatırımcılar da bir o kadar etkileniyorlar.

Tezgah üstü olarak bilinen ticaret masaları genel olarak kurumsal yatırımcılara hitap ediyorlar ve dolayısıyla diğer ticaret platformlarına kıyasla daha fazla ticaret hacmi barındırıyorlar. Tabb Group gibi şirketlerin kripto paralarla ilgili yaptıkları araştırmalara göre OTC piyasalarının hacmi, diğer borsaların hacminden 2-3 kat daha fazla olabilir.

Matuszewski’ye göre ise OTC piyasalarını normal piyasalardan ayıran tek şey ticaret hacmindeki fark değil. Matuszewski, bu iki tür ticaret arasındaki farkı şöyle açıklıyor:

“OTC’yi kamuya açık borsalarda gördüğünüz şeylerin bir alt kümesi olarak düşünebilirsiniz. OTC’deki alım satımlarla diğer borsalardaki alım satımları kıyaslayacak olursak; OTC’deki alım satımlar daha uzun süreli oluyor ve ani bir alım-satım dalgasının ardında genellikle sağlam bir neden yatıyor. Piyasadan para çekme konusunda ise bu ikisi arasında büyük bir fark yok.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.