Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Circle’dan USDC İhracı İçin Karar: Bireysel Kullanıcı Desteğini Sonlandırıyor!

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççılarından biri olan Circle, bireysel müşterileri için stablecoin ihracını sonlandırma kararı aldı.

USD Coin (USDC) Circle, regülatif çerçeveyle uyumunu arttırmak için bireysel kullanıcılarına karşı yeni bir karar aldı. Şirket tarafından 31 Ekim Salı günü yaptığı açıklamada “Circle Mint” isimli bireysel kullanıcılar için stablecoin ihraç programının kademeli olarak sonlandırılacağı beliritldi.

Circle tarafından müşterilere gönderilen e-posta’da tüm hizmetlerin 30 Kasım‘da sona ereceğine dair bir detay yer aldı. Bununla birlikte ticari ve kurumsal müşterilerin bu uygulamadan etkilenmeyeceği ifade edildi:

Circle eski tüketici hesapları için desteği aşamalı olarak kaldırıyor ve bu kararı bireysel tüketicilere bildirdi. Hesap kapatma işlemleri ticari veya kurumsal Circle Mint hesapları için geçerli değildir.

Circle kullanıcıların USDC’ye aracı kurumlar, kripto para borsaları ve kripto para cüzdan hizmetleri aracılığıyla erişebileceği belirtildi.

Yeni bir kısıtlama değil

Konu hakkında açıklamada bulunan Circle CEO’su Jeremy Allaire, bu uygulamanın yeni bir şey olmadığını belirtirken sağlanan bu hizmet kısıtlaması üzerinden FUD yaratanlara karşı uyarıda bulundu:

Circle’ın bireysel kullanıcılar için Circle Mint’i sınırlamasıyla ilgili çok fazla gürültü var. Burada yeni bir şey yok. Yıllardır bireylerin Circle hesabı açmasına izin vermiyoruz ve yıllardır da yalnızca kurum olarak hizmet veriyoruz. USDC’ye ücretsiz ve her zaman 1:1 mükemmel perakende erişim sunan stratejik ortağımız Coinbase’de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında muazzam perakende ortaklarımız var. Tek değişiklik, bizde hala açık olan birkaç bin bireysel kullanıcı hesabı için artık bu hesapları desteklemeyeceğiz. Lütfen FUD’u, komplo teorilerini vb. görmezden gelin.

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı Tether, bireysel kullanıcılara stablecoin hizmetini halen daha sürdürüyor. Fakat bu hizmet için 100 bin dolarlık alt limit bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!