Blockchain tabanlı kimlik platformu Civic'in CEO'su Vinny Lingham, geçtiğimiz tarihlerde yaptığı kısa vadeli Bitcoin fiyat tahminini yenilemek zorunda kaldı. Ünlü CEO, Cheddar kaynağına yaptığı açıklamalarda...

Civic CEO’su Vinny Lingham, Yeni Bitcoin Tahminini Açıkladı

Blockchain tabanlı kimlik platformu Civic‘in CEO’su Vinny Lingham, geçtiğimiz tarihlerde yaptığı kısa vadeli Bitcoin fiyat tahminini yenilemek zorunda kaldı. Ünlü CEO, Cheddar kaynağına yaptığı açıklamalarda lider kripto para birimi Bitcoin‘in 3.000 doların aşağısına kadar gerileyebileceğini aktardı.

Röportaj esnasında ilginç açıklamalarda bulunan Lingham, daha önce BTC/USD paritesinin önümüzdeki aylarda 3.000 ile 5.000 dolar arasında gidip gelebileceğini ve piyasanın ya tam çöküş ya da tam çıkış yaşayacağını vurgulamıştı.

”Gerçek şu ki bu (BTC), hangi yöne gideceğini bulmaya çalışırken büyük ihtimalle bir veya iki ay boyunca 3.000 dolar ile 5.000 dolar arasında seyredecektir.”

” (Bitcoin) o yönü bulduğunda ise, ya çıkış, ya da çöküş yaşanacaktır.”

Kasım ayında yaptığı 3.000 dolar ile 5.000 dolar arasında gezinme tahmininden sonra, geçtiğimiz 10 Ocak tarihinde yaşanan ani düşüşten itibaren fikrini değiştiren Lingham, Bitcoin’in bir anda 250 dolar kaybetmesinden etkilenen isimlerden birisi oldu. Uzun bir süredir volatilitesini kaybetmiş gibi gözüken Bitcoin, sadece bir gün içerisinde böyle bir değer kaybı yaşayarak hala ciddi anlamda dengesiz bir yapıya sahip olduğunu kanıtladı.

Bitcoin 250 dolarlık bir değer kaybı yaşarken, birçok alt koin yüzdesel anlamda daha yoğun bir tepkimeye girdi ve piyasa hacmine göre top 10 içerisinde yer alan kripto para birimlerinin çoğu %15 ve üzeri düşüş yaşadı. Civic firmasının piyasaya sürdü CVC isimli token de, birçok mevcut ICO kökenli token gibi piyasaya sürüldüğü fiyatın altından alıcı bulmakta ancak Lingham’ın aktardığına göre bu şirket için sıkıntı oluşturmuyor.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.