Şu anda merkezi olmayan uygulamaların, bekleneni verdiğini söylemek pek de mümkün değil. Blockchain'ler üzerinde geliştirilen ve oyun ya da finansal ürün gibi ana kategorilerde kullanıcıya hizmet...

Merkezi Olmayan Finansal Ürünlerin Kullanım Alanını Arttırmak İçin Ciddi Çaba Sarf Ediliyor

Blockchain

Şu anda merkezi olmayan uygulamaların, bekleneni verdiğini söylemek pek de mümkün değil. Blockchain’ler üzerinde geliştirilen ve oyun ya da finansal ürün gibi ana kategorilerde kullanıcıya hizmet vermesi beklenen uygulamaların, şu anda çok da iyi olmadığını hemen hemen birçok otorite, yaptıkları eleştrilerde dile getiriyor.

Ancak bu durumun son derece normal olduğunu savunanlar da gayet fazla sayıda. Özellikle, internetin ilk döneminde çıkan uygulamalar ve eklentiler ile, günümüzde olanlar arasında ciddi bir kalite farkı olduğunu belirten bir grup uzmana göre, merkezi olmayan uygulamalarda da aynı durumu görmek büyük bir sürpriz olmayacak.

Bu uygulamaların kalitesinin artacağını ve kripto paraların popülerliğini giderek arttırması ile birlikte, bu uygulamalara ciddi bir kullanıcı kitlesi geleceğini savunan girişimlerden birisi de Augur üzerinde yer alan kişiden kişiye trading platformu Veil.

Merkezi olmayan finansal ürünlerin daha fazla kişiye ulaşması konusunda ciddi bir çalışma gösteren firmanın kurucularına göre, bu durumun sağlanması halinde, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar ciddi bir ivme kazanmış olacak.

Ancak bu noktada karşılarına çıkacak olan zorlukların farkında olduklarını belirten yetkililer, yine de merkezi olmayan ürünlerin gelecekte çok daha fazla şekilde hayatımızda yer edeceği konusundaki vizyonlarına sıkı sıkıya bağlı olduklarını belirtiyorlar.

Önümüzdeki dönemde bir atılım yapması beklenen ve artık gerçekten kullanım alanlarına sahip olduğunu kanıtlamak durumunda olan merkezi olmayan ürünlerin, geleceği ise merakla bekleniyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.