Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CNCB Muhabirinden Büyük İddia: SEC Tüm Bitcoin ETF’lerini Bu Tarihte Onaylanacak!

CNBC’nin piyasa muhabiri Bob Pisani, inceleme süreçleri devam eden spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başvuruları hakkında çarpıcı bir tahminde bulundu.

Kripto para piyasası için son günlerin en önemli konularından biri olan spot Bitcoin ETF başvurularına ilişkin CNBC cephesinden heyecanlandıran açıklamalar geldi. Kısa süre önceki bir canlı yayında konu hakkında yorumda bulunan CNBC kıdemli piyasalar muhabiri Bob Pisani, önümüzdeki son baharda tüm spot Bitcoin ETF başvurularının onaylanacağını ifade etti.

SEC’nin olası hamleleri arasında en gerçekçi ihtimalin başvuruları kabul etmek olduğunu dile getiren uzman, şu ifadeleriyle öne çıktı:

Bahse girerim ki önümüzdeki son baharda tüm spot Bitcoin ETF başvuruları onaylanacak.

Pinasi ayrıca onayın tamamen SEC’ye bağlı olduğunu da dile getirdi.

Halihazırda BlackRock ve Fidelity gibi trilyon dolarlık şirketlerin spot Bitcoin ETF başvuruları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından inceleniyor.

Her ne kadar SEC Başkanı Gary Gensler‘in spot ETF’lere karşı tutumu şimdiye kadar net olsa da özellikle 29 Ağustos günü Grayscale’in SEC’ye karşı yürüttüğü GBTC davasını kazanması gidişatı ciddi anlamda değiştirmiş gibi görünüyor. Öte yandan Gensler’in kripto para sektörüne karşı fevri davrandığını düşünen ABD Kongre üyeleri Gensler’in görevden alınmasını talep ediyor.

Bekleyen ETF’lerin akıbeti ise tüm yorumlara rağmen belirsizliğini korumaya devam ediyor. Öte yandan piyasa analistleri, bu ETF’lerin onaylanması durumunda başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasında ciddi yükselişler yaşanabileceğini ön görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!