Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu Balina Ethereum’da 5,1 Milyon Dolar Zarar Etti: İşte Mevcut Bitcoin Pozisyonu!

Bir Ethereum balinasının yaşanan son iki büyük düşüşte vadeli işlemlerde 5,1 milyon dolar kayıp yaşaması dikkat çekti.

On-chain analitik platformu Lookonchain 31 Ağustos tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, yaşanan son iki çöküşte Ethereum vadeli long (uzun) pozisyonları tasfiye olarak 5,1 milyon dolar zarara uğrayan bir kripto para balinasına değindi.

Balinanın ilk büyük tasfiyesi haziran ayı ortasında Ethereum’un oldukça kısa bir süre içerisinde 1.626 dolar seviyesine kadar gerilemesi ile gerçekleşti. Balinanın 1.854 dolar seviyesinden aldığı 27,4 milyon dolarlık büyüklüğündeki 3,8 milyon dolarlık pozisyonu tasfiye edildi.

İlgili tarihte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birçok altcoin’e karşı menkul kıymet tanımlamasında bulunmuş bu da kripto para piyasası genelinde %10‘un üzerinde büyük bir değer kaybına neden olmuştu.

Balinanın ikinci tasfiyesi ise 17 Ağustos tarihinde gerçekleşti. Ethereum’un 1.681 dolar seviyelerine kadar gerilediği bu düşüşte balinanın 1.822 dolar seviyesinden aldığı 22,4 milyon dolarlık büyüklükteki pozisyonu, 1,2 milyon dolarlık bir zararla tasfiye oldu.

Bu düşüşte ünlü yatırımcı Elon Musk’ın şirketi SpaceX’in Bitcoin (BTC) varlıkları ile ilgili spekülasyonlar ve Çinli emlak devi Evergrande’nin iflas başvurusunda bulunması etkili oldu. Daha sonrasında SEC’nin vadeli Ethereum ETF’lerini (borsa yatırım fonu) onaylamaya hazırlandığı yönündeki iddialar, piyasa geneline yayılan olumsuz havayı bir nebze dağıtmıştı.

Son pozisyonları da zararda!

Balinanın mevcut durumda, son yükselişte 1.717 dolar seviyesinden aldığı 13,5 milyon dolarlık bir Ethereum vadeli long pozisyonu daha bulunuyor. Güncel olarak 68 bin dolar zararda olan bu pozisyonun tasfiye fiyatının ise 1.620 dolar olduğu görülüyor.

Balinanın bunun yanı sıra 27.484 dolar seviyesinden aldığı bir de Bitcoin vadeli long pozisyonu bulunuyor. Bu pozisyonun toplam büyüklüğünün 10,7 milyon dolar, tasfiye fiyatının 26.415 dolar olduğu ve 116 bin dolar zararda gözüktüğü kaydedildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!