verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase, 8 Milyar Dolar Değerinde Olduğunu Düşünüyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak gösterilen Coinbase’in yetkililerinin, şirketin değerini 8 milyar dolar olarak gördüğü iddia edildi.

Şirketin, kripto para girişimi olan Earn.Com’u satın aldığı döneme de haiz insanların iddiasına göre, şirketin satın alım işlemi sürecinde yaptığı işlemlerde, değerini 8 milyar dolar olarak tanımladığı belirtildi.

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz Ağustos ayında şirkete 1.6 milyar dolar değer biçilmişti. Ancak bu değer biçilmenin ardından geçen 8 aylık süreçte Coinbase adına hayli olumlu gelişmeler yaşandı. Şirketten yapılan açıklamada 2017 yılında toplam 1 milyar dolarlık kar elde edildiği aktarılırken, buna en büyük sebep olarka da, 2017 yılında kripto paraların yakaladığı büyük ivme gösteridli.

Şirket daha sonra da resmi bir komisyonculuk firması olmak için yasal başvuruda bulunmuştu. Coinbase’in bu hamle ile senet olarak görülen tokenleri de listelemeyi amaçladığı iddia edilmişti.

Coinbase ayrıca Earn.Com’u 100 milyon dolara bünyesine katmasının dışında, bir başka kripto para girişimi olan Cipher Browser’ı da satın almıştı.

Ödeme platformunu revize edip daha da kolaylaştıran ve birçok e ticaret sitesinde satış yapan kişinin kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etmesini sağlayan ve çeşitli diğer hizmetlerle de ürün portföyünü geliştiren ünlü borsanın 8 ay içinde yaşadığını düşündüğü 6.4 milyar dolarlık fiyat artışını haklı bulan başka otoriteler de var.

Birçok yatırımcının, Coinbase’de hissesi bulunan kişiler ile temasa geçtiği ve onları satın almak istediği belirtilirken; böylesi durumun şirketin değerini 4.5 milyar dolardan 6 milyar dolara çıkaracağı da iddia ediliyor. Öte yandan şirket, bu iddialar ile ilgili şu an için herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment