verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Bazı Kullanıcılara Yanlış 2FA Alarmı Yüzünden 100 Dolarlık BTC Veriyor

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, kullanıcılara two-factor authentication (2FA) bilgileriyle ilgili gönderilmiş hatalı SMS’lerin ve e-postaların yol açtığı paniği telafi etmek için bazı kullanıcılara 100 dolarlık bitcoin (BTC) veriyor.

Ayın 28’ini 29’una bağlayan gece yaklaşık 125.000 Coinbase müşterisine borsada kullandıkları 2FA ayarlarının değiştiğine dair hatalı mesajlar ve e-postalar gönderildi.

68 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan Coinbase, bazı kullanıcılarını hesaplarının hacklenmiş olabileceği düşüncesiyle paniğe sokan bu bildirimlerin yanlışlıkla gönderildiğini teyit ederek şu açıklamayı yaptı:

“Kripto camiası içinde güven oluşturmaya odaklanmış durumdayız çünkü hepimizin görmek istediği o açık finans sisteminin bir gerçeklik haline gelmesini istiyoruz. Yaşanan bu gibi sorunların, bu güvene zarar verebileceğinin farkındayız.”

Coinbase’in destek ekibi, bu paylaşımın ardından Reddit’te bir açıklama yapıp olaydan etkilenmiş bazı kullanıcıların hesabına telafi amacıyla 100’er dolarlık bitcoin yatırıldığını duyurdu.

Nasdaq’ta listelenen şirket, geçen hafta CNBC’de yayımlanan ve borsadaki paraları çalındıktan sonra müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeye çalışan ama yanıt alamayan Coinbase müşterileri ile ilgili haberle gündeme gelmişti.


Görsel: Coinbase uygulaması (Ivan Radic/Flickr, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir)
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!