verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase COO’su, NY Times’ın Bitcoin Yazısını Eleştirdi

Kripto para piyasları finansal sektörün diğer paydaşlarından dönem dönem ciddi eleştriler alıyor. Bu tarz polemik ve tartışmaların son ayağının baş rolleri ise, Amerikan basının ünlü gazetelerinden New York Times ile Coinbase COO’su Asiff Hijri oldu.

New York Times’ın Bitcoin ile ilgili yazdığı eleştri yazısı bir anda sektörün gündemine oturdu. Ünlü gazete, yazısında temel olarak kripto paraların henüz kurumsal yatırımcıları bünyesine katmayı başaramadığını ve tam olarak hazır olmadığını ifade ederken, bu ifadeler; ciddi bir tepki çekti.

NY Times’ın ‘Bitcoin internetin ücra köşelerinden finansal dünyanın ana unsurları arasına girmeyi şu an başaramadı’ cümlelerine tepki gösteren Coinbase COO’su Hijri, bu yazıya sert tepkilerle yüklendi.

Bitcoin’in güzel bir ralli yaptığı zamanlarda konuyla ilgili olarak bir tweet atan başarılı isim, kripto para sektörünün NY Times’ın belirttiğinin aksine son derece hazır olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

”Kripto paralar kesinlikle hazır. Coinbase ölçeklenmiş, güvenli ve lisans almış bir şirkettir. Aynı zamanda likidite ve diğer tüm faktörleri de başarıyla tamamlamaktadır. O sebeple bu yazıda ifade edilenler yersiz ve yanlıştır. ‘Akıllı’ kişilerin akıllı parası, zaten şu an kripto para sektöründe yer alıyor.”

Hemen hemen her fırsatta geleneksel basının güçlü ögeleri Bitcoin ve kripto paralar verdikçe veriştiriyor. Bakalım önümüzdeki dönemde bu konularla ilgili yazılan yazıların tonu ve fikri değişecek mi?

Leave a comment