Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Dünyanın En Büyük Bitcoin Sahibi: İşte Satoshi ile Eşdeğer Milyarlık Rezervi!

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in toplam Bitcoin (BTC) arzının neredeyse %5’ine sahip olduğu ortaya çıktı. 

On-chain analiz platformu Arkham Intelligence tarafından sunulan veriler, Coinbase’in yaklaşık 25,2 milyar dolar değerinde 947.555 BTC’ye sahip olduğunu gözler önüne serdi. Bu miktar, toplam Bitcoin arzının neredeyse %5’ine tekabül ediyor. Bu da Coinbase’i şu anda tanımlanmış en büyük Bitcoin cüzdanı olarak belirledi.

Ayrıca Coinbase’in elinde bulundurduğu sayı Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto‘nun sahip olduğu miktarın biraz altında seyrediyor. Satoshi Nakamoto’nun, mevcut fiyatla yaklaşık 28,5 milyar dolar değerinde 1,1 milyon BTC’ye sahip olduğu tahmin ediliyor.

Coinbase’in 25 milyar dolarlık Bitcoinlerinin büyük çoğunluğunu müşteri varlıkları oluşturuyor. Bu 947.555 BTC, 36 milyondan fazla Coinbase adresinden kaynaklanıyor. Coinbase bununla birlikte tek bir soğuk cüzdanında 10.000 BTC saklıyor.

Arkham, Coinbase’in hala belirlenememiş cüzdanları olduğu ve analizlerinin devam ettiğini belirtti. Ayrıca son bilanço raporlarına dayanarak borsaya ait daha fazla Bitcoin olabileceği düşünülüyor.

Verilere göre Coinbase’in Bitcoin haricindeki diğer varlıkları:

  • 2,7 milyar dolar değerinde 1,69 milyon Ethereum (ETH)
  • 483 milyon dolar değerinde 69 milyon Chainlink (LINK)
  • 236 milyon dolar değerinde USD Coin (USDC)
  • 194 milyon dolar değerinde 921 bin BNB (BNB) olarak belirtildi.
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!