verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase, Ethereum Name Services (ENS) ile Ortaklığını Duyurdu: Alan Adları Ücretsiz Olarak Sunulacak

Coinbase, kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak Web3 alan adları için Ethereum Name Services (ENS) ile ortalık kurduğunu açıkladı.

Coinbase resmi Twitter adresi üzerinden paylaşılan gönderide, kullanıcılara ücretsiz şekilde sunulacak “cb.id” alan adları için ENS ile ortaklık kurduklarını açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Coinbase cüzdan uygulamasından bir uzantı olarak erişim sağlanabilecek bu özellik her Coinbase kullanıcısı tarafından ücretsiz olarak talep edilebilecek. Web3 kavramını herkes için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan bu özelliğin önümüzdeki günlerde kullanıma açılması bekleniyor.

Coinbase tarafından yapılan açıklamanın detayları ise şu şekilde:

Coinbase kimliklerinizi talep edin! Web3 profilinizi oluşturmak, başkalarıyla işlem yapmak ve arkadaşlarınızı takip etmek için mevcut .eth adresinizi veya yeni cb․id’inizi Coinbase cüzdan üzerinden bağlayabilirsiniz.

Söz konusu cb.id alan adlarının ENS protokolüne kayıtlı olarak çalışacağı biliniyor. Merkeziyetsiz bir kimlik altyapısı sunan bu yenilik “alt alan adı” olarak nitelendiriliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!