verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

LinkedIN’in ABD’deki En İyi 50 İşveren Listesi Yayınlandı: Coinbase, JP Morgan’ı Geçti

LinkedIn’in Amerika genelinde yaptığı en iyi 50 işveren listesinde, Coinbase kripto para borsası, dünyaca ünlü yatırım bankası JP Morgan’ı geride bıraktı.

Çarşamba günü LinkedIN tarafından yayınlanan listede Coinbase en iyi 50 firma arasında 35. sırada yer alırken, dünyaca ünlü yatırım bankası JP Morgan ise 44. sırada yer aldı. Coinbase’den başka hiçbir kripto para ya da Blockchain firması, lsiteye girmeyi başaramadı.

Coinbase’in esas olarak mühendislik, bilgi teknolojileri ve insan kaynakları pozisyonlarında işe alım yaptığı ifade edilirken, şirketin Amerika’da yer alan en iyi işveren firmalardan olduğu da not düşüldü.

Coinbase’in gerek çalışanlarına sağladığı konfor ve avantajlar, gerekse de kariyerinde ilerlemek isteyen kadınlara sunduğu opsiyonların da, diğer rakiplerine kıyasla daha iyi ve yarışmacı olduğu ifade edildi.

Linkedin’in yaptığı listede zirveyi ise Google’ın iştirak şirketi Alphabet aldı. Alphabet’in ardından ABD’deki eniyi 50 işveren listesinde diğer iki teknoloji devi YouTube ve Aamzon yer aldı.

Aynı zamanda ‘Büyük dörtlü’ olarak adlandırılan ve en iyi denetçi şirketler arasında gösterilen şirketlerin tamamı da listede yer aldı. Deloitte 5. sırada, PwC 30. sırada ve Ernest Young ise 33. sırada kendisine yer buldu.

LinkedIN ise bu sıralamayı 4 ana başlıkta yaptığını açıkladı. Bunlar çalışan memnuniyeti, işlere olan ilgi, çalışanlarla olan ilişki ve şirkete olan ilgi olarak belirlendi. Bir kripto para şirketinin bu listede yer alması, sektörün kat ettiği mesafeyi göstermesi açısından da önem taşıyor.

Leave a comment