verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Kan Kaybetmeye Devam Ediyor – 5 Yıllık Yönetici Borsadan Ayrılıyor!

ABD‘nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, kan kaybetmeye devam ediyor.

Coinbase kripto para borsasının uluslararası ilişkiler departmanında başkan yardımcısı olarak görev alan Dan Romero, Cuma günü Medium üzerinden yayınladığı bir gönderide bu ayın sonunda ünlü kripto para borsasından ayrılacağını açıkladı. Romeo, Coinbase kripto para borsasına kendi LinkedIn profilindeki bilgilere göre ilk olarak Nisan 2019 tarihinde giriş yapmıştı.

Romero ilgili Medium gönderisinde ayrılışı hakkında belirli bir sebepten söz etmese de, konu hakkında şunları ifade etti:

”Bir göreve bağlı kalmak sıklıkla zor (hatta popüler olmayan) şeyler gerektirir. Ancak ben bu zor şeylerin genellikle en çok değeri yarattığını ilk elden öğrenecek kadar şanslıydım.”

Açıklamasının devamında ”sırada ne olduğuna karar vermek için biraz kendime zaman ayırmayı planlıyorum” diyen Romero, Coinbase kripto para borsasına toplamda 20 çalışan olduğu tarihlerde katıldığını ve şuan 700’den fazla ekip elemanının bulunduğunu da ifade etti.

Romero, firmaya ilk girdiği tarihlerde Coinbase’nin neredeyse ”her departmanında ve işinde” çalışmış olduğunu ve bunların arasında bankalarla olan ortaklıklar, müşteri ilişkileri ve kurumsal iletişim kanalı da olduğunu vurguladı. Coinbase geçtiğimiz yılın sonlarında 300 milyon dolarlık fon elde etmesinin ardından toplamda 8 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan bir kripto para borsası haline gelmişti ancak platform son yıllarda hiç görmediği kadar çok yöneticinin ayrılmasına tanıklık etti.

İki hafta önce Coinbase’nin kurumsal satış yöneticisi Christine Sandler de Fidelity için borsadan ayrıldığını açıklamıştı.

Leave a comment