verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase SEC’nin Dava Yanıtından Tatmin Olmadı: Yeni Başvuru!

Coinbase, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile aralarında devam eden davada hala bir cevap beklediğini hatırlatarak temyiz mahkemesine başvuruda bulundu.

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase ve SEC arasındaki mahkeme süreci devam ederken kripto para borsası kendini hatırlatmaktan geri durmadı. Coinbase 22 Mayıs günü mahkemeye yaptığı başvuruda, temmuz ayında SEC’ye sunduğu dilekçenin hala geçerli olduğunu ve konu hakkında yanıt beklediğini belirtti.

ABD Temyiz Mahkemesi’ne sunulan 23 sayfalık başvuruda, SEC’nin herkese farklı konuştuğunu buna rağmen hepsinin yanlış olduğunu ve yaşanan sürece rağmen henüz herhangi bir netlik sağlamadığını hatırlattı. Düzenleyici kurumla Coinbase arasındaki anlaşmazlığın merkezinde hangi kripto para biriminin menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceği yer alıyor.

Öte yandan Coinbase, SEC Başkanı Gary Gensler‘in kamuoyuna açık konuşmalarını işaret ederek düzenleyici kurumun kararını çoktan verdiğini ve şu an sadece vakit kazanmaya çalıştığını iddia etti.

SEC’in Başkanının sözleri ve kurumun eylemleri, kararın çoktan verdiğini ortaya koyuyor. SEC’in öngörülebilir gelecekte yapıcı bir kural oluşturma sürecine girme niyeti yok ve mahkeme Coinbase’in mandamus dilekçesini kabul etmediği sürece bu karar süresiz olarak gözden geçirilemez kalabilir.

Yakın tarihte SEC tarafından gönderilen Wells bildirimine atıfta bulunan Coinbase cephesi, düzenleyici kurumun dijital varlıklar hakkında halihazırdaki yasaların açık ve kabul edilebilir olduğuna dair inancını gözler önüne serdiğini ifade etti. Bu doğrultuda, zaman kazanma derdinde olan SEC’in sektör için yapıcı bir adım atmasının yakın tarihte mümkün olmadığı dile getirildi.

SEC 16 Mayıs tarihinde mahkemeye yaptığı açıklamada, bu konu hakkında net bir cevap verme yükümlüğünün olmadığını belirtmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!