verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dikkat: PeckShield’den 24 Meme Coin İçin Önemli Uyarı Geldi!

Meme coinlere yatırım yapılıp yapılmaması gerektiği konusunda tartışmalar devam ederken son 10 gün içerisinde 24 meme coin’de rug pull uyarısında bulunuldu.

Son dönemde Pepe (PEPE) ile başlayan meme coin furyası dolandırıcıları da harekete geçirdi. On-chain güvenlik platformu PeckShield 23 Mayıs tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, son 10 gün içerisinde piyasaya sürülen 24 meme coin’in rug-pull olarak bilinen dolandırıcılık yöntemi ile kullanıcıları dolandırmak için kullanıldığını veya kullanılabileceğini belirtti.

Rug Pull yapılan meme coinler şu şekilde listelendi:

SHITMEME, BENS, WorldCoin (WDC), Monkeys (MONKEYS), ERDR, MAGNETO, STARK, ZAT, LADYBOY, USACOIN, WLD, POGO, Miniclip, PORN, FROGS, RNDT, PSYOP, POPCAP, FOG, TEMU, TINDER, TAGGED, SEI.

Dolandırıcıların rug pull faaliyetlerini finanse etmek için 9.450 dolar değerinde 5,17 ETH kullandığı belirtildi. Transferlerin OKX’den yapıldığı aktarıldı.

Öte yandan platform, piyasaya sürülen son token’ın BEREAL olduğunun altını çizdi ve yatırımcılara bu tuzağa düşmemeleri yönünde uyarıda bulundu. 

Geçtiğimiz günlerde Solana (SOL) kurucu ortağı Anatoly Yakovenko meme coinlerin piyango biletlerine benzediğini dile getirmiş ve listeleme süreçleri hakkında bazı tavsiyeler vermişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!