Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Yeni İki Altcoin’i Listelemek İçin Yol Haritasına Ekledi, Fiyatlar Yükseldi!

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, yol haritasına yeni 2 altcoin eklediğini açıkladı.

Coinbase 23 Haziran tarihinde Twitter üzerinden paylaştığı gönderide, platformda listelemeden önce incelenen kripto para birimlerinin yer aldığı yol haritasına VeChain (VET) ve VeThor’u (VTHO) eklediğini bildirdi.

Coinbase, geçtiğimiz aylarda daha fazla kripto parayı ekosistemlerine dahil edeceğini açıklamıştı. Bu açıklamalarının ardından onlarca farklı altcoin’i kullanıcıların alım satımına açan dev şirket, VeChain ve VeThor’u gelecekte listeleyebileceklerine dair bir güncelleme paylaştı.

Coinbase’in yeni altcoinleri ekosistemine neden eklediğine dair blogunda yer alan açıklama şu şekilde:

Asset Hub’ı lansmanımız sırasında belirttiğimiz gibi amacımız yasal, uyumluluk ve teknik güvenlik standartlarımızı karşılayan mümkün olan her varlığı listelemektir. Bu standartlar, bir projenin piyasa değerini veya popülerliğini hesaba katmaz.

Kullanıcılarına en çeşitli varlık yelpazesini sunmayı hedeflediklerini açıklayan şirket, özellikle farklı ağlarda farklı sistemsel özelliklere sahip coinleri listelemeye dikkat ediyor. Blog gönderisinde yapılan açıklamada, eğer popüler bir altcoin şimdiye kadar listelenmediyse şu sebeplere dayandığı belirtiliyor:

  • Varlığın yasal, uyumluluk ve teknik güvenlik açısından minimum listeleme standartlarımızı karşılamadığı sonucuna vardık.
  • Varlık hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz.
  • Teknik entegrasyon çalışması gerekiyor.

Coingecko verilerine göre son Coinbase tarafından açıklama gelmesinin ardından VET, 0,0163 dolar seviyelerinden %15’e yakın artışla 0,0187 dolara yükseldi. VTHO da benzer bir performansa ile 0,00103 dolar seviyelerinden %16,5 artışla 0,0012 dolara kadar yükseliş yaşadı. Yazım esnasında VTHO 0,00115dolardan, VET 0,018 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!