Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase’den Bitcoin İçin Algıları Yıkan Rapor: Halving Boğa Getirecek Mi?

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 2024 yılında gerçekleşecek Bitcoin (BTC) yarılanmasına (halving) ilişkin raporunu yayınladı.

Coinbase tarafından yakın tarihte yayınlanan yeni bir rapor Bitcoin halvinginin olası sonuçlarına odaklanıldı. Raporda, halivng olayının fiyat üzerinde olumlu bir etki yaratma potansiyeline değinilirken bunun netliği konusundaki endişelere yer verildi.

Özellikle verilerin küresel likidite önlemleri gibi faktörler tarafından bulanıklaştırıldığı için net bir model oluşturmanın zor olduğu belirten Coinbase, belirsiz bir tablo çizmekle yetindi.

Öte yandan geçmişte sadece 3 yarılanma olayına tanıklık edildiğini hatırlatan rapor, bu denli kısıtlı verinin piyasaların gelecekte nasıl tepki vereceğine dair tahminleri zorlaştırdığını vurguladı.

Coinbase Kurumsal Araştırmaların Başkanı David Duon konu hakkındaki açıklamasında, geçmiş verilerin birtakım faktörlere bağlı olarak gelecekteki görünümü ortaya çıkarabileceğini dile getirdi:

Piyasaların önceki Bitcoin yarılanması olaylarına nasıl tepki verdiğine dair net bir resim elde etmek likidite, oranlar ve dolar hareketlerinin etkisini ayrıştırmayı gerektiriyor.

Nicehash tarafından sağlanan verilere göre sıradaki Bitcoin yarılanması 20 Nisan 2024‘de gerçekleşecek. Bu yarılanma olayı sırasında, her blok için ödül 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!