Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase’e 500 Milyon Dolarlık Ethereum Transferi: Panik Yaratan Gizem Çözüldü!

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’e yapılan 500 milyon dolarlık Ethereum (ETH) transferinin gizemi çözüldü.

Coinbase, borsaya yapılan yüklü miktarda Ethereum transferleri ile gündeme geldi. Yüklü miktardaki kripto para transfer işlemlerini paylaşan WhaleAlert, milyonlarca dolar değerinde Ethereum transferini bildirdi. WhaleAlert’e göre yaklaşık 487 milyon dolar değerinde 300.000 ETH farklı cüzdanlar arasında taşındı.

Konu hakkında açıklamada bulunan on-chain analiz platformu Santiment, bu iki transferin bu yıl yapılan en büyük transferler arasında yer aldığını ve bunun 13 Haziran’dan bu yana genel olarak en yüksek on-chain işlem hacmi artışı olduğunu söyledi.

Bir diğer on-chain analitik platformu Arkham Intelligence verilerine göre transferi yapan her iki adresin de Coinbase’e ait soğuk cüzdanlar olduğu anlaşıldı. Varlıklar her biri 150.000 ETH taşıyan iki transfer ile Coinbase’in sıcak cüzdanlarına ulaştı ve kısa süre sonra 4.282 ETH’lik yığınlar halinde diğer çoklu cüzdanlara dağıtıldı.

Coinbase söz konusu transferler hakkında resmi bir açıklama yapmazken muhtemelen borsanın Ethereum varlıklarını dağıttığı ifade edildi.

Coinbase 17 Ağustos tarihinde 148 milyon dolar değerinde Bitcoin transferiyle gündeme gelmiş ve bu işlemin de soğuk cüzdan yapılandırmasıyla bağlantılı olduğunu anlaşılmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!