Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wall Street Analisti Bitcoin’de Sinyal Geldi Dedi, Uyardı: Boğalar İçin Zorlu Süreç!

Wall Street’in tanınan ismi Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, Bitcoin’de (BTC) “aşırı alım düşüşü” sinyali geldiğini söyledi. 

Analist Katie Stockton 4 Ağustos günü yatırımcılara gönderdiği bir notta, Bitcoin hakkında boğaları üzen uyarılarda bulundu. Stokastik indikatörünün aylık görünümünü işaret eden Stockton, aşırı alım düşüşü sinyali geldiğini söyledi.

Söz konusu Stokastik indikatörü 0 ile 100 arasında bir seviye sunarken 80 üzerindeki durumlar aşırı alım ve 20 altındaki durumlar ise aşırı satımı işaret etmektedir. Göstergeye göre aşırı alım bölgesinde gelen düşüş yukarı yönlü momentumun zayıfladığı dönemleri temsil ediyor.

Öte yandan Bitcoin’in 31 bin dolardaki “bulut direncini” kıramadığını ayrıca zorlu ve uzun yeni bir dip arama süreci başlattığını belirten kurucu, aşırı alım seviyesi olarak adlandırılan bölgeden bir düşüşün başladığını vurguladı.

Stockton yatırımcılarıyla paylaştığı notta, şu ifadelere yer verdi:

Ağustos ayının sonunda, Bitcoin aylık stokastiklerinde bir gerilemeyle aşırı alım düşüşünü doğruladı. Düşüş, özellikle haftalık bulut modelinden  31.900 dolar direncini artıran aylık bulut modelinin yapısı göz önüne alındığında, dip oluşturma sürecinin uzatılabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’de benzer sinyal daha önce birçok kez gelmişti. Aşırı alım bölgesinde gelen düşüş sinyalinin genel olarak lokal tepe oluşumunu doğrulamasının yanı sıra 2021’in başlarında ve 2017’nin Aralık ayında zirve seviyelere denk gelmişti.

Özellikle kısa vadeli fiyat hareketlerini analiz etmek için kullanılan Stokastik gösterge, finansal piyasalarda bir varlığın fiyatının belirli bir zaman dilimindeki kapanış fiyatlarının, belirli bir zaman dilimindeki en yüksek ve en düşük fiyatlarına göre nerede yer aldığını ölçen bir momentum göstergesidir ve birçok analist tarafından piyasa yönünü belirlemek için kullanılır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!