verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coincheck, OTC Platformuna Ethereum ve XRP’yi Ekledi

Japonya’nın en büyük kripto para borsaları arasında gösterilen Coincheck, yaptığı açıklama ile OTC platformuna XRP ve ETH’nin eklendiğini duyurdu.

Bu ayın başında OTC trading hizmetlerine Bitcoin ile başlayan ünlü borsa, bundan sonraki süreçte müşterilerinin BTC’ye ek olarak XRP ve ETH’yi de bu platformda alıp satabileceğini, yaptığı basın açıklaması ile paylaştı.

Son dönemde giderek popüler bir hal alan ve hemen hemen tüm büyük kripto para borsalarının birbiri ardına hizmete sunduğu OTC platformları, temelde müşterilerin fiyatları etkilemeden, ve ‘elden’ kripto para takası yapmasına olanak tanıyor.

Bu hizmet son dönemde Binance başta olmak üzere; Huobi ve OKEX gibi borsalarda da kullanıma geçmişti.

Coincheck’ten yapılan açıklamada şirketin bundan sonraki dönemde alt koinler noktasında çeşitliliği arttıracağı ve daha farklı opsiyonları da yakın dönemde eklemeyi düşündüğü ifade edildi.

Yaşadığı hack saldırısının ardından oldukça zorlu günler geçiren Coincheck, bundan bir süre önce ünlü Japon firması Monex tarafından satın alınmıştı. Gerekli lisanları alan ve yeniden yapılanan borsa, son dönemde gücünü ve etki alanını yeniden arttırmayı ve göze girmeyi başardı.

Bilindiği gibi, geçmiş dönemde yaşanan hack saldırısında Coincheck’ten tam 500 milyon dolarlık XEM koini çalınmış ve büyük bir kaos yaşanmıştı. Japon hükümeti, daha sonra borsanın gerekli lisansları almasını ve ondan sonra yeniden kullanıma girmesini talep etmiş, o arada borsa el değiştirmişti.

Leave a comment