Şu an kripto para dünyasının gözü kulağı, SEC'in vereceği ETF kararında desek, pek de yanlış bir şey söylemiş olmayız. Birçok yatırımcıya ve uzmana göre, onaylanacak...

CoinShares CSO’su Meltem Demirörs: Bitcoin ETF’sinin Kabul Edileceğini Sanmıyorum

Şu an kripto para dünyasının gözü kulağı, SEC’in vereceği ETF kararında desek, pek de yanlış bir şey söylemiş olmayız. Birçok yatırımcıya ve uzmana göre, onaylanacak bir ETF kararı demek; kurumsal yatırımcıların bol sıfırlı paralarının sektöre gireceği anlamını taşıyor.

Ancak, kripto para sektörünün geneline baktığımızda, bu konuda bir miktar karamsarlığın hüküm sürdüğünü gözlemek de zor değil. Şu an için en ciddi ETF başvurusu olarak gösterilen VanEck / Solid X ortaklığının kabul alıp alamayacağı belirsizliğini korurken, konu ile ilgili nihai kararın alınmasına artık kısa bir süre kaldı. SEC’ten gelen haberlere göre, bu karar Şubat ayının sonu ile Mart ayının başı arasındaki bir süreçte açıklanacak.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan bir diğer isim ise, Coin Shares’te CSO olarak görev yapan Türk iş kadını Meltem Demirörs oldu. Demirörs, CNBC’nin ünlü Crypto Trader programında konuya dair fikirlerini paylaşırken, Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının zor olduğunu belirterek, şunları söyledi:

”İnsanlar ETF’nin fiyatları uçuracağını düşünüyor. Ancak bu noktada unutulmaması gereken bir şey var ki, SEC ve CFTC gibi kurumlar politik kurumlar. Bu köklü kuruluşların iç siyaseti de, bu konunun nereye gideceğine etki edecektir. Finansal inovasyon konusunda bu kurumlar farklı fikirlere ve bakış açılarına sahipler. Bu sebeple, ETF’nin onaylanmama ihtimali yüksek.”

Bakalım, konuyla ilgili önümüzdeki aylarda nasıl gelişmeler yaşanacak ve bu durum, fiyata nasıl etki edecek…

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.