Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CoinShares Yeni Bir Ethereum ETP’si Kurdu

Kripto para şirketi CoinShares, Bitcoin’in ardından ETHE kodlu Ethereum ETP’si çıkarıyor. ETHE, ilk etapta SIX Swiss borsasında listelenecek.

Yönetimi altında 4 milyar doları aşkın varlık bulunan CoinShares, ETHE kodlu yeni ETP’sini 75 milyon dolarlık fonla piyasaya sürüyor. Başlangıçta, her bir ETHE 0,03 ether ile desteklenecek. Böylece yatırımcıların ether ile direkt işlem yapmasına gerek kalmadan ETP kullanmanın rahatlığı vadediliyor. 

ETHE’nin baz para birimi ABD doları olacak. Bununla birlikte, borsada listelenecek olan ETHE’nin baz ücreti %1,25 olarak belirtiliyor. Düşük olduğu belirtilen bu ücretin ETHE’yi kurumsal yatırımcılar için tercih edilesi bir hale getirmesi hedeflenenler arasında.

Ethereum’a olan ilgi yükseldi

CoinShares CRO’su Frank Spiteri, kurumsal yatırımcılardan gelen talebin 2021 yılının başlarında devam ettiğini ifade etti. Aynı zamanda, yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisi de yükseldi. Spiteri, “Şirketimiz, müşterilerimizin yatırım yolculuğunda onlara rehber oluyor. Ethereum da bu yolculuğun bir parçası.” dedi.

CoinShares ürün müdürü Townsend Lansing, ETHE gibi yenilikçi ürünlerin şirket olarak güven ve şeffaflık sağlamalarında yardımcı olduğunu dile getirdi. Müşterilerin ETHE gibi lider dijital varlıklara erişimini sağlamanın önemine vurgu yaptı.

İlk ETP: BITC

CoinShares, ocak ayında BITC kodlu Bitcoin ETP’sini çıkarttı. BITC, SIX Swiss borsasında listelenmeye başladı. ABD dolar temelli Bitcoin ETP, %0,98 oranında yönetim ücretine sahip. BITC, başlangıçta 0,001 BTC ile desteklendi. Ayrıca euro, sterlin ve İsviçre frangı ile işlem görebilmektedir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!