verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dash, Kanatlarını Avustralya ve Latin Amerika’ya Açtı!

Git gide daha popüler bir hal almaya başlayan Dash kripto para birimi, kesinlikle hız kaybetmeden bu büyümeyi farklı alanlara da yaymanın peşinde. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi kripto para birimlerine kıyasla bir zamanlar adını bile çoğu kişinin duymadığı Dash, şu sıralar özellikle Latin Amerika bölgesini kasıp kavurmakta.

Yakın zamanda Crypto Buyer olarak bilinen Latin Amerika tabanlı kripto para borsası ile iş birliğini açıklayan Dash, en çok kullanıldığı bölgelerden birisi olan Latin Amerika içerisinde git gide daha güçlü bir konuma geliyor. Venezuela ve Kolombiya gibi bölgelerde adeta bir rezerv para birimi haline gelen Dash, enflasyon ve buna benzer ekonomik sıkıntılarla boğuşan insanların yardımına koşan ilk kripto paralardan birisi oldu.

Dash, Crypto Buyer platformunun ortaklığı sayesinde artık bölgede sıfır komisyon temeline dayalı olarak çalışacak. İlgili kripto para yakın zamanda Venezuela’nın Traki olarak da bilinen alışveriş merkezi ile de ortaklık imzaladı ve müşterilerin direkt olarak kripto para kullanarak ürünlerin ödemesini yapmasını mümkün hale getirdi.

Dash ekibi Twitter üzerinden yaptıkları duyuruda,  şu sıralar sert bir ekonomik kriz yaşayan Venezuela’nın Dash için popüler bir yer olduğunu ve 2,431 adet Dash kabul eden mağazanın hizmet verdiğini açıkladı.

Söz konusu kripto para Latin Amerika’nın yanı sıra Avustralya içerisinde de Jinance isimli kripto para borsasında listelendi.

Leave a comment