verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dash Venezuela’da Yayılmaya Devam Ediyor

Kripto para ağlarından Dash, Venezuela’da her geçen gün daha fazla popülerlik kazanıyor.

Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden Dash, Güney Amerika genelindeki faaliyetlerini hızla sürdürüyor. Bundan bir süre önce Kolombiya’nın en büyük kripto para borsasında desteklenmeye başlayan Dash şimdi gözlerini Venezuela’ya dikmiş durumda.

Dash özellikle geçtiğimiz birkaç ay içerisinde Venezuela’da yaygın olarak kullanılmaya başladı. Şirket bundan bir süre önce yayınladığı bir açıklamada ülke genelindeki 800 farklı mağazada Dash‘in kullanılabildiğini belirtmişti.

Güncel verilere baktığımızda ise Dash’in Venezuela genelindeki popülerliğinin iyice artış gösterdiğini görebiliyoruz. Venezuela’da Dash ile ödeme yapılabilen yerlerin sayısı kısa süre içerisinde 800’den 2 bine yükseldi.

Yüksek enflasyon oranlarıyla mücadele eden Venezuela halkı kripto paraları yaygın bir şekilde kullanıyor. Bir zamanlar Güney Amerika’nın en zengin ülkesi olarak gösterilen Venezuela’daki vatandaşlar günümüzde çareyi Bitcoin gibi kripto paralarda buluyorlar.

Ülke halkı Bitcoin gibi kripto paraların yanı sıra Ethereum ve Dash gibi kripto paraları da epey sık şekilde kullanabiliyorlar. Ülkedeki vatandaşlar kripto paraları kullanarak zaman zaman alışveriş yapıyor, zaman zaman ise yurt dışına para aktarıyorlar.

Leave a comment