Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DeFi Projesi Kurucusundan Bitcoin İçin Fiyat Tahmini: Bu Ay 47 Bin Dolar!

Merkeziyetsiz borsa (DEX) SynFutures’ın kurucu ortağı Rachel Lin, Bitcoin (BTC) için kasım ayı sonuna kadar 47 bin dolar hedefi verdi.

Rachel Lin The Block’a verdiği demeçte, kripto para piyasasının güncel durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurucu ortak, yükselişlerle dolu geçen ekim ayının ardından kasım ayına da pozitif baktığını söyledi. Lin kasım ayının sonuna kadar Bitcoin’in 47 bin doları görebileceğini ifade etti.

Kripto para piyasasının sadece fiyat artışlarına tanıklık etmediğini buna ek olarak aktif cüzdan sayısı ve işlem sayısında da önemli artışlar görüldüğünü vurguladı.

Özellikle tek kalemde 100 bin dolardan fazla yapılan spot işlemlerdeki artışların piyasa için olumlu bir sinyal olduğunu belirtti. Lin, hacimli spot işlemlerde yaşanan artışı kurumsal yatırımcıların artan ilgisi şeklinde yorumladı:

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin’in yaklaşık %29’luk bir değer artışına tanık olmasıyla Ekim ayının ‘Uptober’ olarak ününü pekiştirdi. Daha da ilginci, geçmiş verilere baktığımızda, Kasım ayının Ekim ayından bile daha iyi olma eğiliminde olduğunu ve bitcoin’de ortalama %35’in üzerinde bir getiri sağladığını görüyoruz. Eğer bu Kasım ayında da benzer bir getiri sağlanırsa, BTC’nin yaklaşık 47.000 dolara ulaştığını görebiliriz. Büyük oyuncular Bitcoin’deki pozisyonlarını sağlamlaştırıyor ve kurumsal yatırımcının ilgisi giderek artıyor.

Her ne kadar Rachel Lin yükseliş yönlü beklentisini dile getirse de tarihsel veriler Bitcoin’in kasım aylarında daha çalkantılı ve belirsiz bir fiyat hareketi sergilediğini ortaya koymuştu.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,6 yükselen Bitcoin, yazım esnasında 34.830 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!