verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DeFi Protokolüne Yönelik Hack Söylentileri: Yerel Token Fiyatı Çakıldı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Tender.fi’ın platformda olağandışı bir hareket gözlemlendiğini bildirerek borç alımlarını dondurması üzerine yerel token’ı adeta çakıldı.

Tender.fi 7 Mart tarihinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, platformda olağandışı bir borç alındığını ve hack söylentileri sebebiyle borç alma hizmetini durdurduğunu açıkladı. Protokol tarafından yapılan paylaşımla birlikte yerel token’ı TND, 3,44 dolar seviyelerinden %50’ye yakın değer kaybederek 1,76 dolar seviyelerine kadar düştü.

İlk paylaşımın bir saat sonrasında tekrar açıklama yapan Tender.fi ekibi, olağandışı borçlanma yapan adresin sahibiyle iletişim halinde olduklarını dile getirdi.

On-chain analitik platformu Lookonchain’e göre platformdan kaynaklanan bir hatadan faydalanarak işlemi yapan saldırgan, yalnızca 70 dolar değerinde 1 GMX teminat kullanarak 1,59 milyon dolarlık borç aldı.

Coingecko verilerine göre genellikle en büyük merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap’te işlem gören TND, yazım esnasında düştüğü fiyattan toparlanarak 2,9 dolara kadar yükseliş yaşadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!