Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Deneyimli Trader ve Analist Bitcoin’de Ralli Bekliyor: Dönüm Noktasında

Deneyimli trader ve analist Peter Brandt, çift duvarlı dayanak noktası modeli tezini yineleyerek Bitcoin’de (BTC) yükseliş rallisi beklediği ima etti.

Brandt 17 Şubat tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinde yayınladığı gönderide, yakın geçmişte ortaya attığı “çift duvarlı dayanak noktası” modelini yineleyerek Bitcoin’de yükseliş ihtimaline işaret etti. Analist modeli, büyük bir dönüm noktası olarak nitelendirdi.

Sosyal medyadaki bir kullanıcının analistin açıkladığı modelin 2019 ve mevcut durumda oluşmuş hallerini paylaştığı bir gönderiye atıfta bulunan Brandt, bu modellerin büyük emir kümelenmelerini ifade ettiğini belirtti. Analist, modellerin büyük dönüm noktalarına işaret ettiğini dile getirirken 2019 yılındaki modelin devamına atıfta bulunarak Bitcoin’de yükseliş yaşanabileceğini öne sürdü.

Geçmişte, ocak ayının sonunda aynı söylemi dile getirmiş olan analist, o dönem 23.748 dolar olan Bitcoin’in 25.700 dolar seviyelerine çıkacağını tahmin etmişti.

Coingecko verilerine göre son 24 saatte %1,1 değer kazanan Bitcoin, yazım esnasında 24.956 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!