verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Bitcoin Yatırımcısı DCG’den Kurumsal Ticaret Platformunu Kapatma Kararı

Kripto para sektörünün dev yatırımcısı Digital Currency Group (DCG), kurumsal ticaret platformuTradeBlock’u kapatma kararı aldı.

Bloomberg 25 Mayıs tarihinde yayınladığı haberde, DCG’nin küresel makroekonomik nedenler ve mevcut durumda kripto para sektöründe süregelen düzenleyici belirsizlik nedeniyle kurumsal müşterilerine aracılık hizmeti veren yan kuruluşu TradeBlock’u kapatma kararı aldığını aktardı.

Alınan karar doğrultusunda şirketin kapatma sürecinin 31 Mayıs tarihi itibariyle başlayacağı bildirilirken sürece hukuki sürece dair herhangi bir ayrıntı paylaşılmadı.

Bir şirket sözcüsü konu hakkında verdiği demeçte, makroekonomik ortamın zorlayıcılığının yanı sıra ABD’de dijital varlık regülasyonuna dair net bir çerçeve çizilememesinden doğan problemlerin de kripto para operasyonlarını olumsuz etkilediğini ima etti. Ayrıca kripto kışının beklenenden uzun sürmesinin de TradeBlock’un kapatılmasında yer alan nedenlerden biri olduğuna değinildi.

DCG tarafından 2020 yılında alınan şirketin, alım maliyetlerine dair herhangi bir bilgi paylaşılmamıştı. Şirket geçmişte 15 yıl boyunca Goldman Sachs’ta görev yapan ve Ripple’da da (XRP) kurumsal pazarlar başkan yardımcısı olan Breanne Madigan tarafından yönetiliyordu.

Winklevoss kardeşlerin kurmuş olduğu kripto para borsası Gemini, DCG’nin alt şirketi Genesis’in para çekme işlemlerini durdurması üzerine 2.8 milyar dolarlık kripto kredi platformu Gemini Earn’ü askıya almıştı. Bunun üzerine yaşanan kriz sonrası DCG, 3,5 milyar dolardan daha fazla varlığa bulunan HQ adlı bir varlık yönetimi bölümünü kapattığını duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!