verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Önde Gelen Bir Borsa Daha Hong Kong’a Giriş Yaptı: Listelenen 8 Kripto Para Açıklandı!

Popüler kripto para borsası Gate.io, Hong Kong vatandaşlarının kullanacağı Gate.HK’yı resmi olarak başlattı. 

Gate.io, Hong Kong’da filizlenen kripto para sektörüne dahil olduğunu ve 23 Mayıs tarihinden itibaren borsanın Hong Kong iştiraki Gate.HK’nın kayıt ve ticaret hizmetlerinin resmi olarak açıldığını beyan etti. Borsa ayrıca 23 Mayıs tarihinde yatırma ve çekme işlemlerin de başladığını duyurdu.

Açıklamanın detaylarında şu ifadelere yer verildi:

Gelecekte her yeni ürün ve hizmeti kullanıcıların ihtiyaçlarını ve Hong Kong’daki düzenleyici gereklilikleri karşılayacak şekilde uyarlayarak daha kapsamlı bir alım satım yelpazesi sunmak için çeşitli başka hizmetler de devreye sokacağız.

Hong Kong regülatör kurumunun bireysel ve kurumsal kullanıcıların 1 Haziran tarihinden itibaren yasal şekilde kripto para ticareti yapabileceğini açıklamasının ardından Gate.io, hangi kripto paralara bu çerçevede hizmet vereceğini duyurdu.

Borsa tarafından yapılan açıklamada Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil toplamda 8 kripto paranın bireysel yatırımcılar tarafından kullanılabileceği belirtildi. Paylaşılan tam listede Bitcoin, Ethereum, Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Uniswap (UNI) yer aldı.

Dün benzer bir açıklama da OKX’den gelmiş ve bireysel kullanıcıların 1 Haziran’dan itibaren işlem yapabileceği kripto paraların tam listesi duyurulmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!