verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OKX’den Hong Kong Duyurusu: İşte İşlem Görecek 16 Kripto Para!

Dünyanın en büyük kripto para borsalılarından OKX, 1 Haziran’dan itibaren Hong Kong özelinde bireysel yatırımcıların yasal olarak işlem yapabileceği kripto paraların tam listesini açıkladı.

Hong Kong regülatör kurumunun bireysel kullanıcıların da 1 Haziran tarihinden itibaren yasal şekilde kripto para ticareti yapabileceğini açıklamasının ardından OKX, hangi kripto paraların bu çerçeveye dahil olduğunu duyurdu.

Borsa tarafından yapılan açıklamada Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil toplamda 16 kripto paranın bireysel yatırımcılar tarafından kullanılabileceği belirtildi. Listede metaverse odaklı The Sandbox (SAND), oyna ve kazan odaklı Axie Infinity (AXS) ve stablecoin piyasasının öncüleri Tether (USDT) ile USC Coin’in (USDC) bulunması dikkat çekti.

Paylaşılan tam listede Bitcoin, Ethereum, Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Solana (SOL), Polkadot (DOT), Uniswap (UNI), Chainlink (LINK), The Sandbox, Litecoin (LTC), Avalanche (AVAX), Axie Infinity , Cosmos (ATOM), Stellar (XLM), USDT ve USDC yer aldı.

Öte yandan bireysel kullanıcıların belirtilen varlıkları ApplePay, Visa ve Mastercard aracılığıyla satın alabileceği beyan edildi.

OKX Global Ticari Direktörü Lennix Lai, Hong Kong’da yeşeren kripto para sektörüne olan ilgisini belirtirken bu alanda yatırımlarının ve çalışmalarının devam edeceğini ifade etti:

Hong Kong’daki herkes güvenilir ve kullanımı kolay bir uygulama aracılığıyla kripto dünyasını keşfetme fırsatını hak ediyor. Yeni VASP rejimi kapsamındaki lisanslama çalışmalarımız sürecinde Hong Kong düzenleyicileri ile işbirliği yapmaya devam edeceğiz ve hükümetin politika hedeflerini desteklemek için bu şehri yeniden canlanan bir dijital varlık merkezi haline getirmeye yatırım yapacağız.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!