verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tanınan Analist Açıkladı: Bitcoin’de Büyük Fiyat Hareketi Yakın!

Tanınmış analist Will Clemente, Bitcoin’de (BTC) daralan haftalık konsolide fiyat aralığına işaret ederek yakın zamanda yüksek fiyat hareketleri beklediğini söyledi.

Will Clemente 24 Mayıs tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, Bitcoin 7 günlük konsolide fiyat aralığında yaşanan sıkışmanın yüksek volatilite beklentisi oluşturduğunu öne sürdü.

Analist işlem aralığının daralmasının yakın zamanda yüksek volatiliteli bir kopuşa işaret ettiğini ifade etti. Ayrıca benzer bir senaryonun ocak ayının sonunda da gerçekleştiğine dikkat çeken Clemente, ocak ayındaki sıkışmanın sonunda Bitcoin’in yaklaşık %50 değer kazandığını hatırlattı.

Resim

Teknik analiz çevrelerine göre daralan fiyat aralıkları bir noktadan sonra alıcıların veya satıcıların tükenmesi ile birlikte belirli bir yöne doğru yüksek momentumlu fiyat hareketlerine neden olmaktadır.

On-chain analitik platformu Glassnode da yakın zamanda yayınladığı bir gönderide, Clemente ile benzer yönde görüş bildirerek yüksek volatiliteli fiyat hareketlerinin beklendiğini belirtmişti.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %4,4 değer kaybeden Bitcoin, son 24 saat içerisinde %1,8 düşüş yaşayarak yazım itibariyle 26.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!