Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den 10 Token İçin MultiChain Kararı: Askıya Alındı

Kripto para borsası Binance, teknik problemlerle boğuşan Cross-chain protokolü MultiChain (MULTI) bağlantılı toplamda 10 token’ın bazı ağlardaki yatırma işlemlerini askıya aldı.

Binance, 25 Mayıs tarihinde yaptığı bir duyuruda MultiChain bağlantılı 10 tane köprülenmiş token ağı için para yatırma işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Açıklamada, MultiChain ekibinden yaşanan sorunlara dair net bir dönüş olmadığı ve bekleyişin devam ettiği belirtildi.

Binance’in askıya aldığı köprülenmiş (bridged) ağlar arasında Polkastarter (POLS) -BSC, Alchemy Pay (ACH)-BSC, Beefy.Finance (BIFI)-Fantom (FTM), SuperVerse (SUPER)-BSC, Travala.com (AVA)-ETH, Spell (SPELL)-AVAXC, Alpaca Finance (ALPACA)-FTM, FTM-ETH, Harvest Finance (FARM)-BSC, DeXe (DEXE)-BSC yer aldı.

Öte yandan söz konusu kripto para birimlerinin diğer ağlar üzerindeki yatırma ve çekme işlemlerinde herhangi bir kısıtlama ya da aksaklık bulunmuyor.

24 Mayıs tarihinde bazı kullanıcılar, Multichain üzerindeki fonların geçişinde anormal bir gecikmenin yaşandığını belirtmiş ve bunun üzerine ekip gecikmelerin devam eden bir düğüm yükseltmesinden kaynaklandığını öne sürmüştü. Fakat farklı kulislerde, Multichain ekibinin Çin kolluk kuvvetleri tarafından tutuklandığı ve ekipte bulunan 1,5 milyar dolarlık fona el konulduğu öne sürüldü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!