Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ripple Neden Bir Kripto Para Borsasına Yatırım Yaptı? İşte Merak Edilen Yanıt!

Ripple (XRP), Bitstamp satın alımının şirketin küresel faaliyet alanını genişletmek ve operasyon çeşitliliğini desteklemek amacıyla yapıldığını belirtti.

Ripple başkanı Monica Long 25 Mayıs tarihinde basına verdiği demeçte, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Avrupa’nın en büyük kripto para borsası Bitstamp’ın satın alımı hakkında açıklamalarda bulundu. Long, şirketin yeni faaliyet alanlarına açılması ve operasyonel çeşitliliğin artırılması amacıyla bu işlemin yapıldığını bildirdi.

Ripple’ın güçlü bir bilançosu olduğuna değinen Long, ABD dışındaki bölgelerde ve ödeme hizmetlerinden farklı faaliyet alanlarını çeşitlendirmeye dair fırsatları değerlendirdiklerini belirtti. Şirketin küresel liderlik konumunu koruduğunu ve sağlamlaştırdığını iddia eden başkan, Bitsamp’in kripto para sektöründen köklü bir geçmişe sahip güvenilir bir aktör olduğunu dile getirdi. Long, Bitstamp’in Ripple için değerli bir ortak olduğunun ve bu anlaşmanın onları heyecanlandırdığının da altını çizdi.

Long, ortaklık kapsamında itibari paralara geçiş rampaları ve kripto para saklama hizmetleri entegrasyonu gibi hizmetlerle Ripple’ı daha kullanışlı hale getirmek için dünya çapında Bitstamp dışında başka borsalarla da çalıştıklarını söyledi.

Bitstamp CEO’su Jean-Baptiste Graftieaux, iki şirketin 2017 yılından beri ortaklığının bulunduğunu ancak bu yeni adımın atılmasından da mutluluk duyduklarını belirtti.

Şirketin Bitstamp hisselerine yaptığı yatırım, geçtiğimiz günlerde Galaxy Digital’in 2023’ün birinci çeyreğine dair finansal raporlarını açıklaması sırasında ortaya çıkmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!