Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Kripto Para Platformu Kapanabilir: SEC’ye Yeterli Nakit Kalmadı Dedi!

Kripto para borsası Bakkt (BKKT), nakit sorunlarını gerekçe göstererek faaliyetlerine devam edemeyeceği konusunda uyarıda bulundu.

Bakkt, kısa süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu bir belgede, operasyonlarına yönelik sürdürülebilirlik tartışmalarını alevlendirdi.

Kripto para borsası tarafından yapılan açıklamada, nakit sorunlarının ciddi bir boyuta ulaştığı ima edilirken önümüzdeki 12 aylık süreç boyunca faaliyetlerinin devam edip edemeyeceği konusunda büyük bir belirsizlik olduğu vurgulandı:

Endişelerimiz, operasyonlarımızı devam ettiremeyeceğimiz yönünde. Kısıtlı nakit akışımızın, dosyalama tarihini takip eden 12 ay boyunca faaliyetlerimizi finanse etmek için yeterli olduğuna inanmıyoruz.

Konu hakkında açıklamada bulunan bir şirket sözcüsü, nakit problemini çözebilmek adına 150 milyon dolara kadar menkul kıymet satmaya çalıştıklarını belirtti.

Starbucks müşterilerinin Bitcoin ile kahve satın almalarına yardımcı olmak amacıyla 2018’de tanıtılan ve 2020 yılında halka açılan şirketin hisseleri de büyük oranda değer kaybetti. BKKT sadece bu yıl içerisinde %35 değer kaybederek 1,45 dolara kadar geriledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!