Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Fiyatını Yükseltmesi Beklenen Aşamalardan Birinde Test Başarıyla Geçildi!

Ethereum (ETH) sıradaki güncellemesini son test ağında başarıyla çalıştırırken yükseliş rüzgarları gün geçtikçe güçleniyor.

Ethereum fiyatı sadece son 24 saat içerisinde %3 civarında yükseliş yaşayarak dikkatleri üzerinde topladı. Yükseliş arkasında ise birçok neden vardı.

Bu nedenlerden bir tanesi ve belki de önümüzdeki günlerde en çok konuşulacak olanı, Ethereum ağı için kritik bir değere sahip olan Dencun yükseltmesi olarak öne çıkıyor.

Rollup’lar üzerindeki işlem maliyetlerini düşürmeyi ve ağı daha ölçeklenebilir hale getirmeyi amaçlayan Dencun yükseltmesi, son test ağı Holesky’de 7 Şubat günü başarıyla tamamlandı. Geriye kalan tek şey, geliştiricilerin ana ağ (mainnet) lansmanı için bir tarih belirlemesi olacak. Topluluktan yükselen seslere göre ana ağ entegrasyonu mart ayında gerçekleşecek.

Başarılı giden güncellemeye paralel olarak dev yatırım şirketleri Ark Invest ve 21Shares’in kısa süre önce spot Ethereum ETF başvuru dosyasında yaptığı güncelleme de fiyata pozitif yansıdı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Ethereum ETF’i hakkındaki nihai kararını 23 Mayıs tarihine kadar vermesi beklenirken önümüzdeki 2-3 aylık süreçte Ethereum’un Bitcoin’den bile daha iyi performans sergileyeceğine yönelik beklentiler iyice arttı.

Kısa süre önce konu özelinde açıklamada bulunan kripto para analisti Michael van de Poppe, önümüzdeki süreçte Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla daha fazla kazandırabileceğini söylemişti.

CoinGecko verilerine göre Ethereum, yazım esnasında 2.424 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!