Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Piyasa Yapıcı Altcoin Satışı Mı Yaptı? Binance Transferleri ile Fiyatta Sert Düşüş!

Dev kripto para piyasa yapıcı DWF Labs’in Binance ve Bluzelle cüzdanları aracılığıyla yaptığı transferler BLZ fiyatında düşüş getirdi.

DWF Labs’in BLZ üzerinde yaptığı transferler fiyatta düşüş tetikledi. On-chain analitik platformu Lookonchain’e göre yeni açılmış 2 farklı cüzdan art arda Binance’den kısa süre içerisinde toplamda 6,85 milyon dolar değerinde 36,9 milyon BLZ çekti.

Ardından harekete geçen piyasa yapıcı, önce 1 milyon dolar değerinde BLZ aldı daha sonra Binance’e test amaçlı 10 BLZ transfer etti. DWF Labs, bu işlemin ardından birkaç hamle daha yaparak toplamda Bluzelle’in ana cüzdanından 2 milyon karşılığında 2,24 milyon dolar değerinde 11,46 milyon BLZ almış oldu. Tezgah üstü piyasa (OTC) fiyatından yapılan bu alımda birim başına maliyet 0,1745 dolar olarak açıklandı.

Piyasa yapıcı bununlada kalmayıp satın aldığı bütün BLZ’leri Binance’e aktardı. Son olarak Binance’e yatırdığından bir miktar azı olan 10,5 milyon BLZ’yi geri çeken şirket, bugün tekrardan borsaya yatırdı.

Söz konusu hamlelerin yatırımcıların kafasında bir karışıklığa neden olduğu düşünülüyor. BLZ yatırım yaparak Binance’e gönderirken bunun piyasa yapıcı olarak kullanacağı düşünülmüştü. Ardından gelen transferler ise satış yapma ihtimalinin göz önüne alınmasına ve ortalığın karışmasına yol açtı.

CoinGecko verilerine göre BLZ fiyatı söz konusu işlemler sırasında sert bir şekilde düşüş yaşadı. 0,192 dolar seviyesinden %15‘den fazla düşüş yaşayan BLZ, 0,162 dolara geriledi. BLZ, yazım esnasında 0,1655 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!