Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Microsoft’un Gizli Kripto Para Planı Sızdı! Xbox Entegrasyonu Mu Geliyor?

Teknoloji devi Microsoft’un gizli kripto para planlarının yer aldığı belgelerin sızması akıllara bir entegrasyon mu geliyor sorusunu getirdi.

Microsoft, Xbox’a kripto para cüzdanı entegre etmeyi planlıyor. Xbox’un Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ile devam eden davasından sızan belgeler kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Topluluk forumu ResetEra üzerinde kısa süre önce paylaşılan dosyada, Xbox’un başındaki isim olan Phil Spencer tarafından doğrulanırken söz konusu sızan belgelerin mahkeme dosyasında yer aldığı belirtildi.

Sızan belgelerde yer alan yol haritasına göre Xbox’a kripto para cüzdanı ekleme planlarının 2022 yılına ait olduğu görüldü. Konu hakkında konuşan Spencer, bu fikri geçtiğimiz yıl hayata geçirmek istediklerini fakat FTC tarafından açılan davanın aksaklığa neden olduğunu belirtti.

Xbox, Activision Blizzard’ı 69 milyon dolar karşılığında satın alma girişiminde bulununca FTC bu alımı uygunsuz görerek dava açmıştı. Söz konusu belgeler bu dava içerisinde yer alıyor.

Öte yandan ortaya çıkan detaylar arasında disksiz çalışan bir Xbox konsolu ve yeni nesil hibrid Xbox’un 2028 yılına kadar piyasa sürülmesi gibi ilgi çeken noktalarda yer aldı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!