Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Temsilcilerden SEC’ye Bitcoin Başvurular İçin Baskı: Derhal Onaylayın!

ABD’li Cumhuriyetçi ve Demokrat milletvekilleri SEC Başkanı Gary Gensler’e spot Bitcoin borsa yatırım fonlarını (ETF) derhal kabul etmesi için baskı yapmaya başladı.

Uzun süredir spot Bitcoin ETF’leri konusunda ketum bir tavır sergileyen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’e tepkiler büyüyor. Bir grup ABD’li Cumhuriyetçi ve Demokrat milletvekili tarafından Gary Gensler’e gönderilen mektupta, derhal spot Bitcoin ETF başvurularını bir an önce onaylaması yönünde ciddi bir mesaj iletildi.

Milletvekilleri, geçtiğimiz günlerde Grayscale-SEC davasından çıkan kararı emsal olarak gösterirken spot Bitcoin ETF’lerine yönelik gelecek bir onayın kripto para sektörünü daha güvenli ve uyumlu bir hale getireceği dile getirildi.

Grayscale davasındaki kararda, SEC’nin vadeli Bticoin ETF’lerini onayladığı halde spot ETF’leri onaylamamasının tutarsız bir tablo çizdiği belirtilirken düzenleyici kurumdan bu kararının tekrardan gözden geçirilmesi talep edilmişti.

Gensler’e ETF’leri onaylaması konusunda baskı yapan milletvekilleri arasında Mike Flood, R-Neb, Tom Emmer, R-Minn, Ritchie Torres, D-N.Y. ve Wiley Nickel yer aldı.

Gönderilen mektupta, kongrenin SEC’den böyle bir talepte bulunma hakkı olduğu hatırlatırken spot Bitcoin ETF’lerinin “derhal” onaylanması gerektiği öne çıkartıldı:

Kongre’nin, SEC’nin kongre tarafından belirlenen gereklilikleri karşılayan yatırım ürünlerini onaylamasını talep etme ve bunu gerçekleştirme gibi bir görevi vardır. Bu amaçla, spot Bitcoin ETF’lerinin listelenmesini derhal onaylamanız için sizi teşvik ediyoruz.

SEC son olarak Ark Invest ve 21Shares’in ortak “ARK 21Shares” spot Bitcoin ETF başvurusunu hem de Global X Bitcoin Trust ETF kararını ertelediğini duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!